News

GODZINA DLA ZIEMI 2020

Rozpoczyna się wielkie odliczanie do „Godziny dla Ziemi WWF”. Dokładnie o godz. 20.30, w sobotę 28 marca 2020 roku, na całym świecie trzynasty raz zgasną światła podczas niezwykłej akcji zainicjowanej przez organizację ekologiczną WWF.  Symboliczne zgaszenie światła na 60 minut będzie okazją do tego, aby wyrazić troskę o środowisko naturalne naszej planety.

PODOBNIE JAK W LATACH POPRZEDNICH, 28 MARCA OD GODZ. 20:30 DO 21:30 ZGASNĄ PO RAZ DZIESIĄTY W GORZOWIE ILUMINACJE CHARAKTERYSTYCZNYCH BUDOWLI NASZEGO MIASTA, JAK  KOŚCIÓŁ PW. CHRYSTUSA KRÓLA PRZY UL.WOSKOWEJ, FILHARMONIA, DOMINANTA, NOVA PARK I ASKANA. WYŁĄCZONE ZOSTANĄ TEŻ EKRANY LED: W GALERII ASKANA ORAZ PRZY SKRZYŻOWANIU ULIC CHROBREGO I SIKORSKIEGO.

„GODZINA DLA ZIEMI WWF” JEST TO WYJĄTKOWA AKCJA SPOŁECZNA, KTÓRA CO ROKU JEDNOCZY MILIONY LUDZI NA CAŁYM ŚWIECIE. W ZESZŁYM ROKU WŚRÓD OSÓB ZAANGAŻOWANYCH W TO NIEZWYKŁE WYDARZENIE ZNALEŹLI SIĘ MIESZKAŃCY 188 PAŃSTW ŚWIATA, A PONAD 13 TYS. INSTALACJI ROZŚWIETLAJĄCYCH ZABYTKI I POMNIKI ZOSTAŁO WYŁĄCZONYCH. W POLSCE W AKCJI WZIĘŁO UDZIAŁ 98 MIAST.

Od trzynastu lat na świecie i od jedenastu w Polsce, w ostatnią sobotę marca o ustalonej porze – u nas o 20.30 na jedną godzinę wyłączamy wszystkie zbędne urządzenia elektryczne. Nasze miasto przyłączy się do niej w tym roku po raz dziesiąty.

Dodatkowo, od kilku lat w Polsce „Godzina dla Ziemi WWF” służy rozwiązywaniu konkretnych problemów ekologicznych. W 2017 r. odbyła się ona pod hasłem „Godzina dla Wisły” i została poświęcona królowej polskich rzek. W 2018 r. zadedykowano akcję ochronie Puszczy Karpackiej nawołując „Ratujmy serce Karpat”. Natomiast w 2019 r. wystąpiła ona pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”, aby uświadomić nam, że każdy człowiek może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę, zmieniając codzienne nawyki na przyjazne środowisku.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi WWF”, odbędzie się pod hasłem „Nie tamujmy rzek, niech płyną”. Organizator – WWF – pragnie przedstawić Polakom całą prawdę o temacie i pokazać, co można zrobić, aby uniknąć ich szkodliwego wpływu zarówno na ludzi, jak i środowisko.

W sobotę 28 marca o godz. 20.30 w całej Polsce zgasną światła w geście solidarności z ideą ochrony naszego wspólnego domu, planety ZIEMI.

Udział w tej kampanii społecznej jest bardzo ważnym gestem każdego z nas.

Puszkinowa społeczności PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI WWF !!!

Źródło: JAN SOBCZYŃSKI – KIEROWNIK REFERATU OCHRONY ŚRODOWISKA W  WYDZIALE OCHRONY ŚRODOWISKA I ROLNICTWA