News

Klasa 103 z pomocą dla Mikołaja Małyszko

Po raz kolejny klasa 103 wspólnie ze swoim wychowawcą prof. Kamilem Maciejewskim postanowiła pomóc drugiemu człowiekowi. Tym razem małemu, blisko 6 miesięcznemu Mikołajowi. Nasi uczniowie zebrali pieniądze na kosztowną rehabilitację tego wspaniałego malca – całe 825,61 zł. Klasa wysłała swojego przedstawiciela (uzbrojonego w maseczkę) Macieja Kudrę-Bartkowiaka, by przekazać zebrane pieniądze CUDOWNYM rodzicom tego małego/WIELKIEGO człowieka. Mikołaj napisał ręką taty Patryka list – oto jego fragment:

„Hej wszystkim! 🙂

Na imię mam Mikołaj, a na nazwisko Małyszko. Mam prawie pół roku – no dobra, dokładnie pięć i pół miesiąca, chociaż ze względu, że na świat przyszedłem półtora miesiąca wcześniej niż planowali lekarze, to w sumie tych miesięcy mam cztery. Urodziłem się w gorzowskim szpitalu w 34 tyg. ciąży – mama z tatą na pewno nie byli na to gotowi, ale ja już chciałem się im wszystkim pokazać. I tak pojawiłem się na świecie 12 grudnia 2019 r. o godz. 19.15. Mierzyłem całe 46 cm i warzyłem 2120 g. Niestety w związku z tym, że byłem wcześniakiem, ani mama ani tata nie mogli mnie wtedy wziąć na rączki i przytulić…

…w Poradni Genetycznej w Szczecinie dowiedziałem się, że mam Zespół Duplikacji Chromosomu 2 – nic wam to nie mówi? Mi również nie za dużo to mówiło. Zresztą podobnie moim rodzicom. Oczywiście lekarz mniej więcej wyjaśnił mamie i tacie na czym to wszystko polega. Jestem jedynym na świecie opisanym w literaturze medycznej człowiekiem, który ma dokładnie taką duplikację chromosomu 2 (od q32.1 do q37.3). Z tego co mówił lekarz, będę wymagał opieki wielospecjalistycznej do końca życia, podobnie sprawa ma się z rehabilitacją.

DRODZY UCZNIOWIE I LO. JESTEŚCIE CUDOWNYMI LUDŹMI – A NASI NAUCZYCIELE RYSUJĄ WASZE ODPOWIEDZIALNE SERCA!!!

Autorzy tekstu: Piotr Wiśniewski/Patryk Małyszko
Autor zdjęcia: Piotr Wiśniewski

Publikacja: Puszkinowe Centrum Prasowe