News

Nagroda im. Tadeusza Kościuszki dla Olivera Heermanna

Kilka dni temu w naszej szkole odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Tadeusza Kościuszki dla wybitnego absolwenta I LO. Jednogłośnie tytuł ten Rada Pedagogiczna przyznała uczniowi maturalnej klasy 301 Oliverowi Heermannowi. Podczas wręczenia wyróżnienia obecny był Pan Dyrektor Mariusz Biniewski, wychowawca klasy 301 Pan Tomasz Bobin oraz ojciec laureata Pan Volker Heermann.

Oliver jest uczniem, który legitymuje się wieloma osiągnieciami naukowymi. Uzyskał tytuł finalisty m.in.: Olimpiady Języka Niemieckiego w latach 2017-2020; Olimpiady Znajomości Afryki w roku szkolnym 2018-2019; Konkursu Wiedzy o Prawach Ucznia oraz zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego „Weltsprachen Abitur”.

Oliver pełnił funkcję Rzecznika Praw Ucznia w latach 2018-2020. W kontaktach z uczniami kierował się empatią, był pomocny nie tylko w kwestiach związanych z językiem niemieckim czy historią, ale również potrafił wprowadzić do dyskusji element rozsądku, bywał mediatorem. 

W kontaktach z całą społecznością „Puszkina” cechowała go zawsze wysoka kultura osobista, którą prezentował także, uczestnicząc w różnego rodzaju wykładach i panelach dyskusyjnych. Oliver odznacza się dociekliwością w poszukiwaniu odpowiedzi, bywa wręcz drobiazgowy. Jego poziom przygotowania merytorycznego do dyskusji jest znany społeczności  I LO.

Autor tekstu: prof. Tomasz Bobin
Publikacja: Puszkinowe Centrum Prasowe