News

Dzień Języka Ojczystego w I LO – Inauguracja współpracy z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w I LO to okazja do odkrycia tajników i ciekawostek związanych z językiem polskim, ale też doskonały moment, by zainaugurować naszą współpracę z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w Poznaniu. Celem współpracy jest umożliwienie uczniom naszej Szkoły pogłębiania zainteresowań w obszarze nauk humanistycznych oraz propagowanie oferty badawczo-dydaktycznej Wydziału i UAM.

Wykład inauguracyjny wygłosił Pan prof. dr hab. Krzysztof Skibski, prodziekan Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej do spraw studenckich i kształcenia. Zaraz potem dyrektor I LO prof. Mariusz Biniewski zaprosił uczniów naszej szkoły na bardzo ciekawy wykład Pani prof. dr hab. Karoliny Ruty-Korytowskiej pt. „Czy Głusi mówią?”.

Koordynatorem DJO w I LO była prof. Aleksandra Gratka przy wsparciu naszych nieocenionych polonistek. Stroną techniczną spotkania zajęli się: prof. Rafał Bagiński i prof. Piotr Wiśniewski.

Wykład prof. dr hab. Karoliny Ruty-Korytowskiej z UAM-u do obejrzenia pod linkiem: https://youtu.be/XgHfxfkX45k

Publikacja: Puszkinowe Centrum Prasowe