News

Europejski Tydzień Kodowania w Puszkinie

W dniach 18-22 października br. odbędzie się kolejna edycja CodeWeek czyli Europejskiego Tygodnia Kodowania. W tym roku do akcji włączy się również społeczność Puszkina.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła pierwsze miejsce – ponad 5000 uczestników zorganizowało 20 505 inicjatyw.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

Niezależnie od poziomu zaawansowania zasada jest jedna: spotykamy się na lekcjach Informatyki, aby bawić się programowaniem.

Szczegóły na lekcjach Informatyki z p. B.Sowińską i p. R.Bagińskim, a efekty naszej pracy poznacie już za tydzień.

Publikacja: Puszkinowe Centrum Prasowe