News

Warszawska niespodzianka, czyli spotkanie z naszym Absolwentem

W ostatni dzień naszej wizyty na Uniwersytecie Warszawskim zostaliśmy zaskoczeni spotkaniem z prof. dr. hab. Marcinem Matczakiem. 

W to deszczowe wtorkowe południe mieliśmy okazję usiąść razem w sali profesorskiej Collegium Iuridicum UW. Nasza konwersacja na początku dotyczyła oferty dydaktycznej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. studiów prawniczych, którymi byliśmy zainteresowani. 

Szybko jednak przeszliśmy jednak do wspomnień na temat szkolnych lat profesora Matczaka w naszym liceum. Wysłuchaliśmy wielu anegdot, także tych z udziałem nauczycieli. Porównywaliśmy sytuację ówczesnej i współczesnej młodzieży do tej opisanej w „Patointeligencji” Maty. Poświęciliśmy również kilka dłuższych chwil na rozmowę o twórczości syna Profesora. Tata Maty podzielił się kilkoma ciekawostkami dotyczącymi tworzenia klipu do „Papugi”.  

Zaprosiliśmy obu panów Matczaków do odwiedzenia naszego liceum.

Korzystając z tej wyjątkowej okazji,  poprosiliśmy o podpisanie jeszcze „ciepłej” książki Pana Matczaka, „Jak wychować rapera” i oczywiście nie zabrakło wspólnego selfie, które zrobił sam Profesor.

Tekst : Anna Rogalska
Publikacja: Puszkinowe Centrum Prasowe