Pokaż Kotku, co masz w środku! Edycja 2022

INSTRUKCJA REJESTRACJI:

DATA: 26.05 i 27.05 
GODZINA: 10:30-10:50 (długa przerwa)
 
KOLEJNOŚĆ REJESTRACJI (po losowaniu!)
Każda klasa ma swój, przypisany dla siebie gabinet
 
czwartek:
204 – gab. 26
201 – gab. 27
305 – gab. 28
101 – gab. 29
303 – gab. 30
202 – gab. 37
203 – gab. 38 
301 – gab. 39
304 – gab. 40
 
piątek:
105 – gab. 26
205 – gab. 27
302 – gab. 28
104 – gab. 29
102 – gab. 30
103 – gab. 40
306 – gab. 38
106 – gab. 39
 
W sali przydzielonej do Twojej klasy podchodzisz do stanowiska z komputerem i podajesz: imię i nazwisko, klasę, numer warsztatów w I i II turze.
 
Opisy warsztatów znajdziesz poniżej.
 
Musisz mieć również alternatywę!
Jeśli na zajęciach, które wybrałeś, nie będzie już wolnych miejsc, powinieneś mieć  kilka alternatywnych opcji. Uwzględnij je przy rejestracji podając numery tych warsztatów. 
 
Bądź punktualny! 
 
Osoby nieobecne w szkole w dniach rejestracji, mogą zapisać się na warsztaty także w poniedziałek (30.05) na długiej przerwie (10:30 – 10:50).
 
Jeżeli wiesz, że z jakiegoś powodu będziesz nieobecny w szkole dnia 1 czerwca (planowana wizyta u lekarza, wycieczka szkolna, itp.), nie zapisuj się na warsztaty i nie zajmuj innym miejsca.

OPISY WARSZTATÓW:

Nasze warsztaty będą polegały na nauce układania oraz prezentacji różnych rodzajów kostek Rubika – odwiecznego wyzwania umysłowego, którego każdy spróbował chociaż raz. Od małych (kostek 2×2) po olbrzymy jak kostka 7×7. Jeśli ktoś ma już swoją kostkę, to zachęcamy do zabrania jej ze sobą, ale jeśli takiej brak, to postaramy się kostki zapewnić. Nauczymy się notacji – opisu ruchów, podstaw układania kostki 2×2 oraz 3×3, dla chętnych również 4×4, paru ozdobnych wzorów na kostkach oraz zaprezentujemy różne, zmiennokształtne odmiany.

Warsztaty poprowadzą: Michał Szerechowicz (17l.) oraz Jakub Pestka (17l.), obydwoje układamy kostki od lat – Michał od 5 lat, Jakub od 3 lat. Dążymy do perfekcji w tym, co robimy. Przed nami jeszcze trochę zostało, a w międzyczasie chcielibyśmy pomóc innym rozpocząć lub kontynuować ich własną drogę z kostką.

Prowadzący: Michał Szerechowicz, Jakub Pestka i Maciej Zgierski (302p) – układanie kostki Rubika (w tym z zamkniętymi oczami)

Technika tworzenia przedmiotów z drucika dekoracyjnego jest ciekawa i interesująca, a także uczy cierpliwości. Własnoręcznie stworzone prace można wykorzystać zarówno w mieszkaniu jak 

i podarować komuś jako prezent. Za pomocą giętkiego drucika, znalezionych kamyków, koralików babci, zwykłych kombinerek, rąk i odrobiny wyobraźni można stworzyć nietuzinkowe dzieła, które potrafią dać dużo satysfakcji, że zrobiliśmy je sami. Weźcie ze sobą różne rodzaje kombinerek i drut miedziany / aluminiowy grubości najlepiej ok. 0,8 mm (jeśli macie w domu takie cuda ☺)

Warsztaty poprowadzi Zuzanna Suchocka – uczennica 3 klasy I LO. Ma wiele zainteresowań m.in. jeżdżenie na nartach biegowych i na rowerze, chodzenie po górach, oglądanie filmów i seriali, czytanie książek i zajmowanie się nietypowymi działami sztuki – wire art sculpture i string art.

Ilość miejsc ograniczona! 

Prowadzący: Zuzanna Suchocka

Zajęcia będą obejmowały naukę jednego z najbardziej dynamicznych tańców towarzyskich – samby. Przez półtorej godziny uczestnicy poznają rytm i kroki tego tańca oraz nauczą się podstawowej choreografii. Zalecany jest luźny strój oraz obuwie sportowe. Warsztaty odbędą się w gabinecie klasowym.

Zajęcia poprowadzą Jakub Minorowicz (uczeń naszej szkoły) oraz Weronika Janowska (uczennica IV  LO). Od jedenastu lat trenują oni taniec towarzyski w Studio Tańca FAN DANCE w Gorzowie Wlkp. Taniec jest ich prawdziwą pasją. Obecnie występują w klasie sportowej, jeżdżą na ogólnopolskie zawody.

Prowadzący: Jakub Minorowicz, Weronika Janowska (IV LO, Zuzanna Sucharek, Kajetan Jaskólski, Jonasz Michnowicz) – taniec towarzyski, podstawy samby (max. 20 osób)

Celem warsztatów będzie wspólne wykonanie utworu muzycznego. Jak wiadomo muzyka nie tylko uspokaja, dostarcza pozytywnej energii, ale przede wszystkim integruje. Stwórzmy zatem coś niesamowitego, co pozostanie w naszej pamięci na długo i pozwoli się nam bliżej poznać. Warsztaty adresowane są do osób umiejących grać na jakimś instrumencie, chcących się tego nauczyć

i lubiących śpiewać. Na zajęcia zabierz koniecznie swój instrument i dobry humor. 

Prowadzący: Zuzanna Piwko – taniec, śpiew, gra na gitarze 

Chcesz robić lepsze zdjęcia? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z fotografią?

Jeśli tak, te warsztaty są właśnie dla Ciebie!

Podczas zajęć będziesz miał okazję posłuchać wykładu, jak i wziąć udział w zajęciach praktycznych.

Dowiesz się czym jest fotografia, na czym się opiera, czym jest jej dusza i jak w praktyce zrobić dobre zdjęcie. Poznasz sprzęt fotograficzny i sposoby jak go użyć. I wiele więcej!

Będziesz miał również okazję zrobić zdjęcia modelce i zobaczyć jak w praktyce wygląda praca 

z osobą pozującą.

Warsztaty poprowadzą:

Piotr Dalik – uczeń naszej szkoły, zajmujący się fotografią od lat i odnoszący w niej sukcesy.

Natalia Blauciak – uczennica 1 LO, doświadczona w pozowaniu przed aparatem modelka.

Jeśli nigdy nie próbowałeś jogi albo pierwsza praktyka Cię przerosła – warsztaty z podstaw jogi są idealne dla Ciebie! Bez względu na płeć, stan fizyczny lub poziom rozciągnięcia każdy jest mile widziany. Pośród pięknych zapachów i kojącej muzyki na półtorej godziny przeniesiemy się w świat spokoju i nauki samoakceptacji. Program obejmuje wskazówki dla nowicjuszy, praktykę dla początkujących z wytłumaczeniem pozycji, prezentację o powstaniu i rodzajach jogi oraz quiz, który pomoże Ci odkryć styl dla Ciebie. Jeśli zechcesz kontynuować swoją przygodę z jogą, mam dla Ciebie garść informacji: kanały jogowe, polskie sklepy, tanie maty, szkoły w Gorzowie oraz moje autorytety.

Ja nazywam się Basia Dreger i chodzę do 305p. Uwielbiam kawę, książki i przyrodę, a moim marzeniem jest wyjechać na kurs nauczyciela jogi w Indiach, a następnie przekazywać moją pasję innym. Mam nadzieję, że staniesz się jedną z pierwszych takich osób.

Ps. Jedyne co należy przynieść to wygodne, przylegające do ciała spodnie i koszulkę, aby nic nam się nie podwijało ani nie krępowało ruchów.

Mam na imię Julia. Świat kosmetyków, makijażu i charakteryzacji to moja pasja. Już w szkole podstawowej zafascynowała mnie charakteryzacja w filmach, które wtedy oglądałam. Zaczęłam czytać, szukać w internecie i w krótkim czasie wykonałam pierwsze próby charakteryzacji. Były to rany, więc sztuczna krew… Potem postaci… i tak się zaczęło. Makijaż pojawił się zaraz później. Cały czas odkrywam coś nowego, dlatego moim celem jest pokazanie Tobie, że za pomocą kilku pędzelków, farbek i cieni można stać się kimś zupełnie innym albo podrasować swoje naturalne piękno. Na warsztatach pokaże Ci jak zrobić szybki makijaż dzienny zwykły i z odrobiną  kolorowego szaleństwa, a potem kilka prostych charakteryzacji.  Dla każdego uczestnika przewidziana niespodzianka na koniec warsztatów. Mam nadzieję, że się zobaczymy ☺

prowadząca: Julia Sadzik (305) 

Celem warsztatów jest zdobycie umiejętności tworzenia materiału radiowego w postaci SONDY RADIOWEJ, która jest podstawowym wytworem działalności dziennikarza pracującego w terenie. Uczestnicy poprzez pracę z rozmówcą zmierzą się ze swoim oporem wobec kontaktu z potencjalnym rozmówcą i nauczą się nagrywania sond radiowych oraz montowania ich na programie AUDACITY. Warsztaty będą realizowane na profesjonalnym sprzęcie radiowym, a same sondy montowane będą na dwóch laptopach wyposażonych w program do montowania. 

Warsztaty poprowadzi Piotr Wiśniewski – dziennikarz Radia Gorzów, który oprócz macierzystej stacji pracował wcześniej jako dziennikarz Radia GO FM i Radia ESKA Gorzów oraz w Telewizji VIGOR       i Telewizji TMG, a także w Gazecie Wyborczej. Osoba o wielu zainteresowaniach związanych ze sztuką fotografii, literaturą i przede wszystkim zapalony audiofil. Były negocjator i twórca monodramów teatralnych wystawianych między innymi na Przystanku WOODSTOCK.

Prowadzący: Piotr Wiśniewski

Na warsztatach opowiem o czasie, który spędziłam na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin podczas szkoły pod żaglami. Postaram nauczyć uczestników kilku węzłów żeglarskich, które musiałam opanować na pokładzie, zaprezentuję trudności z którymi musiałam się zmierzyć 

i niespodziewane przyjemności. Dowiecie się, jak na człowieka wpływają trzy tygodnie na oceanie, jak wytrzymać dwa miesiące bez internetu i z dala od rodziny i jak nie zwariować nie mając dosłownie żadnej chwili prywatności. Szkoła pod żaglami to niesamowite przeżycie, które zmienia człowieka. Chętnie o nim opowiem i może zachęcę kogoś do podjęcia podobnego wyzwania 🙂

Prowadzący: Anna Sakowska (301) – opowieści o życiu pod żaglami

Chcesz zobaczyć, jak prezentuje się twórczość uczniów naszego liceum? A może sam interesujesz się poezją i literaturą, więc szukasz poetyckiej inspiracji i chciałbyś zacząć pisać coś amatorskiego?

Już 1 czerwca będziesz miał/a okazję ujrzeć, jak wiersze i wszelkie teksty autorstwa uczniów 1LO wychodzą na światło dzienne. Wystawa odbędzie się w kawiarence.

Ponadto, jeśli sam/a chciałbyś zaprezentować coś co tworzysz – nie krępuj się! Podziel się z nami swoją twórczością. Twój talent nie może dłużej się chować.  Podczas warsztatów, wspólnie podyskutujemy na temat tego co tworzymy w miłym gronie, przy kubku ciepłej herbaty. Zapraszamy! 

Prowadzący: Aleksandra Marszał (101)

Hejka Kochani!

Zapraszamy Was na nasze warsztaty. Nauczymy się jednego układu tanecznego, porozciągamy się i opowiemy o naszych pasjach, które rozwijamy w zespole. Chętne osoby nauczymy podstawowych podnoszeń!

PS. Zabierzcie strój sportowy bez butów (ćwiczymy na salce)

Prowadząca : Amelia Rybska

Chcesz poznać techniki interwencyjne, nauczyć się obrony w sytuacjach krytycznych? Zapraszam na warsztaty z samoobrony z elementami taekwon-do ITF i kickboxingu. 

Podczas zajęć dowiesz się:

JAK ZACHOWAĆ SIĘ W SYTUACJI KRYTYCZNEJ, PODCZAS CZYNNEJ NAPAŚCI

JAK OPANOWAĆ PARALIŻUJĄCY STRACH, JAK NABRAĆ PEWNOŚCI SIEBIE. 

Plan: 

Dokładna rozgrzewka + jednocześnie krótki wstęp teoretyczny (podstawowe zasady samoobrony, przedstawienie planu warsztatów)

Podstawowe uderzenia i kopnięcia – ćwiczenia.

Podstawowe sposoby obrony przed uderzeniami i kopnięciami – ćwiczenia w parach.

Podstawowe, wybrane techniki samoobrony (obrona przed obchwytami rąk, obrona przed duszeniem) – ćwiczenia w parach.

Podsumowanie, czas na pytania.

Warsztaty poprowadzi Rafał Bagiński – 6 dan Taekwon-do ITF, 1 dan Taekwondo WT(olimpijskie) 

1 dan Kickboxing.

Decoupage to technika zdobienia polegająca na naklejaniu na dekorowanym obiekcie warstw cienkiego papieru, między innymi serwetek. Osoba zdobiąca wycina z materiałów interesujące ją gotowe wzory, a następnie układa z nich kompozycję, która zostaje trwale przymocowana do danego podłoża. Ze względu na rodzaj wykorzystywanych w nim materiałów, technika bywa nazywana metodą serwetkową.

Decoupage jako technika ozdabiania codziennych przedmiotów praktykowana była już w średniowiecznych Chinach, jednak prawdziwa moda na nią rozpoczęła wraz z przybyciem jej do Europy. We Włoszech i Francji rozwinęła się do szalenie popularnej gałęzi rękodzielnictwa. Ozdoby decoupage tworzone były zarówno przez biedniejszych obywateli, jak i francuski dwór. Technice poddawano między innymi stare meble oraz przybory toaletowe.

A co jeśli wykorzystamy serwetki z pięknymi wzorami folkowymi, typowymi dla Polski? W efekcie powstaną przepiękne zakładki do książek, podstawki pod kubeczek i zawieszki dekoracyjne, które będą  przypominać nam w życiu codziennym o zasadzie „Cudze chwalicie, swego nie znacie” 😉 

Stop, przecież… znamy!

W ramach realizacji zadań projektu ERASMUS+ „Recognise yourself in he or she who are not like you and me”, który skierowany jest na wzajemne poznawanie kultury, architektury i folkloru  krajów partnerskich (Rumunia, Portugalia, Turcja, Włochy, Polska) zapraszamy na warsztaty zdobienia techniką decoupage. Pod czujnym okiem naszej zdolnej absolwentki Oli stworzymy piękne dzieła sztuki.

Czy wiesz jak się zachować gdy ktoś jest nieprzytomny? Co jeśli twój znajomy przewróci się i coś złamie? A co jeżeli będziesz świadkiem kolizji na drodze? Dowiesz się co zrobić i jak udzielić pomocy osobie poszkodowanej właśnie na tych warsztatach. Przewidujemy naukę podstawowych umiejętności oraz zajęcia praktyczne. Będziesz mógł sprawdzić się i zobaczyć, co zrobić gdyby rzeczywiście coś się stało… To będzie okazja żeby poczuć się jak przy prawdziwym zdarzeniu. Czeka cię wiele wrażeń  i niezapomniane doświadczenie. Być może dzięki zajęciom uratujesz komuś kiedyś życie.

Warsztaty prowadzą:

Alicja Janas – absolwentka naszej szkoły, ratownik Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy;

Kinga Rybiałek – uczennica naszej szkoły, również ratownik KPP oraz czynny członek Harcerskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, często organizuje ciekawe zajęcia z pierwszej pomocy pozwalając uczestnikom wczuć się w rolę prawdziwej akcji

Niezastąpiony Pan Profesor Marek Przeworski – big wiedza o pierwszej pomocy, uczy jakie są metody postępowania na miejscu zdarzenia, zawsze chętny do ratowania ludzkiego życia

Meldujcie się na zajęcia!

“Trudne może być łatwe – metody matematyczne w fizyce”

Prowadzący: Zbigniew Łuczka

Spełniaj marzenia! wyjdź poza strefę komfortu! Jak niemożliwe staje się możliwe? Moja droga do Ironmana. 

Jeśli chcesz się dowiedzieć czym jest triathlon, jak zacząć i jak osiągnąć zamierzone cele, zapraszam na spotkanie 1 czerwca. 

Prowadzący Radosław Duchnowski

Czym jest Latino Fitness? To połączenie miłości do tańca i fitnessu, tradycyjne kroki fitnessowe wzbogacone o elementy zaczerpnięte z wielu tańców latynoamerykańskich.

Jak będą wyglądały zajęcia? Zajęcia zbudowane są w następującej formie: rozgrzewka oparta na tradycyjnych krokach fitness w rytm muzyki latynoskiej, dynamiczna nauka prostych układów choreograficznych, ćwiczenia rozciągające i wyciszające na koniec spotkania.

Warsztaty oferują przede wszystkim porządną dawkę pozytywnej energii, świetną zabawę przy energetycznej muzyce i możliwość zapomnienia o codziennych troskach.

Dla kogo Latino Fitness? Warsztaty skierowane są do tych WSZYSTKICH, którzy UWIELBIAJĄ TANIEC, zarówno tych, którzy nigdy nie mieli odwagi spróbować swoich sił w tym zakresie, jak i tych, którzy dobrze znają kroki tańców latynoskich.

ZAPRASZAM w wygodnym stroju sportowym oraz z butelką wody 🙂

 Prowadząca: Beata Sowińska

Na warsztatach zapoznasz się i spróbujesz swoich sił w wyjątkowej tureckiej sztuce malarstwa na wodzie ebru. Dowiesz się, jak używać wszystkich narzędzi i różnych rodzajów farb i stworzysz niepowtarzalne kolorowe wzory na powierzchni wody, które finalnie przełożysz na papier.

Prowadzący: Agnieszka Gabrele 🙂

Zagadnienia dotyczyć będą poprawnej wymowy i dykcji. Technik mowy i impostacji głosu. Świetna zabawa   wyobraźnią – scenki improwizacyjne z wykorzystaniem rekwizytu. Ruch na scenie. Interpretacja tekstu i akcentowanie.

Prowadzący: Konrad Stala

Zajęcia teatralne dla młodzieży to połączenie nauki i zabawy. Program zajęć teatralnych ułożony jest tak, aby stworzyć warunki do efektywnego rozwoju umiejętności scenicznych.

  • historia teatru 

  • przybliżenie podstawowych technik pracy aktora

  • praca nad świadomością własnego ciała, nad koncentracją i pamięcią

  • nauka poprawnej dykcji

  • pobudzenie wyobraźni

  • zajęcia z interpretacji tekstu

  • improwizacja 

  • praca grupowa i indywidualna

Prowadzący: Marcin Ciężki

Chcesz się stać samowystarczalny? Na tych warsztatach możesz wykonać ku temu pierwszy krok. Samodzielnie otrzymaj pięknie pachnące mydełko a dla romantycznych chwil pływająca świeczkę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. 

Prowadzący: Katarzyna Nowakowska i Justyna Walus

Nie bój się Rotary i dlaczego warto się zainteresować tą organizacją?

Projekty pomocy uchodźcom z Ukrainy. 

Chcesz pomóc w nauczaniu języka polskiego? Chcesz wyjechać na rok szkolny za granicę? Z Rotary to możliwe. Twoi koledzy i koleżanki już tam byli. Chcesz wiedzieć jak to zrealizować? O programie wymiany po polsku i po angielsku. 

Matylda i  Malwina są z nami. Suhyon Park z Korei Płd. weźmie udział w spotkaniu on-line.

A może zostaniesz stypendystą Rotary Club Gorzów Wlkp. tak jak Mateusz B.?

O tym wszystkim i dużo więcej podczas naszego spotkania.

Prowadzący: Krystyna Baj

Zapraszam na warsztaty motoryzacyjne, na których poruszymy wiele kwestii od zdania egzaminu na prawo jazdy, aż po wybór odpowiedniego motocykla. Podzielę się swoimi doświadczeniami z egzaminów państwowych oraz tym, co mi pomogło wygrać ze stresem. Nauczymy się podstawowej obsługi motocykla, samochodu, quada, jak i innych pojazdów mechanicznych. Dla bardzo zainteresowanych poruszę inne kwestie od sportu motorowego po podróżowanie. Nie boimy się szczegółowych pytań ani spotkań z miłymi Panami policjantami 😉 

Zapraszam serdecznie

Prowadzący: Jakub Gumuliński 

Podczas spotkania będziemy tworzyć eko printy z kwiatów i liści. Proces twórczy jest satysfakcjonujący (a nawet relaksujący mimo wysiłku 😉) i daje ogromną frajdę. Będziemy „wybijać” młotkiem roślinne wzory na papierze, koszulkach, albo bawełnianych workach.

Prowadzący: Aleksandra Popiołek – leśnik z dziada pradziada z misją niesienia leśnego kaganka oświaty. Wolny czas spędza biegając po leśnych ścieżkach. Miłośniczka roślin wszelakich i właścicielka domowej dżungli.

Na tych warsztatach przeniesiemy się do kraju wschodzącego słońca. Zajęcia będą podzielone na trzy części:

– Droga bogów oraz yōkai

Razem zwiedzimy świat mitologii japońskiej, która jest pełna dziwnych i interesujących historii;

– Japońska kuchnia i nie tylko

Zapoznamy się z japońskim jedzeniem oraz napojami, które będzie można skosztować, jeśli coś zostanie;

– Język japoński

Porozmawiamy o tym, od czego można rozpocząć naukę języka japońskiego, możliwych do zdania testach, hiraganie, katakanie i kanji, po czym przejdziemy do nauki podstawowych zwrotów oraz słówek.

Warsztaty poprowadzi Ala Jędrachowicz, czyli Gienia – fan gry o rozwalaczach zamków oraz kolekcjoner pustych butelek po ramune.

Celem wartsztatów jest zapoznanie się z dietą roślinna. Na warsztatach będzie możliwość zdobycia wiedzy o:

–          Wadach i zaletach diety roślinnej

–          Sposobach na ułatwienie życia w kuchni na co dzień

–          Skąd czerpać inspiracje i rzetelne informacje

–          Profilaktyce

–          Produktach wartych wprowadzenia do diety każdego

Podczas prezentacji  dla uczestników do wykonania przewidziane są 2 ćwiczenia, które mogą być przydatne dla wielu osób. Zajęcia będzie prowadzić Susana Zambrano Ojeda, uczennica 3 klasy.

Na warsztaty zapraszamy wszystkich zainteresowanych zdrowym stylem życia i nie tylko!

Prowadząca: Susana Zambrano

Wzory łowickie są barwne i wyszukane, dlatego urzekają oryginalnością i przykuwają wzrok. Nazwa pochodzi z miasta Łowicz, położonego w centralnej Polsce w województwie łódzkim.

To właśnie stamtąd pochodzą też papierowe wycinanki, które uznawane są za najpopularniejsze rękodzieło ludowe, a dzięki swej unikatowości zyskały uznanie w Europie i na świecie. W dawnych czasach chłopi używali ich do ozdabiania swoich obejść.

Wycinanki tworzono, wycinając z białego, a z czasem także kolorowego papieru wzorów i naklejanie mniejszych motywów na ich większe odpowiedniki. Umieszczano je jako dekoracje na belkach stropu, ścianach, wokół okien czy świętych obrazków. Najczęściej wykorzystywano motywy roślinne                i symetryczne, przedstawiające sceny z życia chłopów: ich pracę, święta, obrzędy ludowe.

W ramach realizacji zadań projektu ERASMUS+ „Recognise yourself in he or she who are not like you and me”, który skierowany jest na wzajemne poznawanie kultury, architektury i folkloru  krajów partnerskich (Rumunia, Portugalia, Turcja, Włochy, Polska) zapraszamy na warsztaty tworzenia obrazów techniką wycinanek łowickich. Pod czujnym okiem gorzowskiej artystki Pani Agaty stworzymy piękne dzieła sztuki, które będą zdobić ściany szkół partnerskich, w tym naszej szkoły.

Umiesz trzymać w ręku nożyczki i masz duszę artysty?  Zapraszamy!

Prowadząca: Iryna Polikowska

Wszystko dzięki małemu pręcikowi o jednym końcu zagiętym w mały haczyk.

Łańcuszek, oczko ścisłe, słupek – naprawdę niewiele trzeba, by doświadczyć własnej kreatywności, dać sobie poczucie spełnienia.

Masz problem, chcesz się zdystansować, zrelaksować? Szydełkomania to doskonała terapia!

Chcesz poćwiczyć logiczne myślenie, policzyć coś, co ma swój materialny wymiar? Cóż prostszego!

W dodatku to modne, a recykling – pożyteczny dla świata.

Na warsztat zaprasza Ewa Szmit

Zapraszam na warsztaty z gry w pokera. Będą mogły w nich brać udział z wcześniejszym doświadczeniem jak i osoby, które w pokera będą grać po raz pierwszy. Na warsztatach będzie można nauczyć się gry od podstaw jak i po prostu miło spędzić czas na grze. Oczywiście w czasie gry nie będzie hazardu, tylko gra na żetony bez pokrycia.

Prowadzący: Mieszko Słopecki (101)

To wszystko można znaleźć w Polsce, jeśli się wie, gdzie należy szukać. I tę właśnie wiedzę zdobędziesz podczas warsztatów. Dowiesz się nie tylko gdzie można znaleźć poszczególne minerały (dokładne namiary GPS dla Twojej wygody), ale dowiesz się też jaki sprzęt jest potrzebny do wydobycia, cięcia i polerowania. Będziesz też mógł sam spróbować swoich sił przy szlifowaniu agatów tarczami diamentowymi. Serdecznie zapraszam.

Prowadzący: Krzysztof Szmytkiewicz

Celem warsztatów jest pokazanie jak używać wyobraźni do grania w gry. Na warsztatach wytłumaczę, na czym polega cały koncept DnD, jak stworzyć postać i co każda robi, co potrzeba żeby zacząć swoją pierwszą przygodę w świecie fantasy i wiele więcej. Po teorii przyjdzie oczywiście czas na praktykę.

Warsztaty poprowadzi Hanna Wiśniewska. Gra RPG 

Macie ochotę się wykrzyczeć? Dać upust swoim emocjom? W takim razie zapraszamy do Gabinetu Emocji!

Nasze warsztaty będą się skupiać na interpretacji codziennych sytuacji, w sposób dość… niecodzienny. Pokażemy, jak wyrazić jedno zdanie na tysiące różnych sposobów! Będziecie mieli również okazję nauczyć się teatralnego upadania tak, aby nie zrobić sobie krzywdy. Z nami przeniesiesz się ze szkoły do całkowicie innego świata pełnego skrajnych uczuć!

Zalecamy wygodne ciuchy i mentalne przygotowanie na odkrycie nowej pasji!

Zajęcia będą prowadzone przez wieloletnie uczestniczki Studia Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży w Gorzowie Wlkp.- Hanię Benowską, Wiktorię Pilch i Adę Papis

Warsztaty o tym tytule, pokażą Wam, co skrywa się w bohaterach popularnych opowiadań, Waszych ulubionych autorów. 

Pisarze amatorzy często zapominają, by w biegu wielowątkowej historii po prostu zaprzyjaźnić się z wykreowaną postacią, a naprawdę warto poznać jej pozytywne i negatywne cechy oraz lęki, czy przyzwyczajenia!

Budowanie dialogów, relacji, kreowanie emocji, ruchu i mimiki. Po prostu wszystko, co powinniście wiedzieć o początkach i kontynuacji rozmowy na piśmie. W warsztacie nie zabraknie przekolorowanych scen, przedstawiających powtarzające się błędy, które zobrazują pierwsze kroki     w pisaniu. Skupimy się również na tworzeniu własnego, rozbudowanego świata, który zaczniemy od kształtowania powierzchni oraz kultur na nim – postapo, magia i inne wymyślne klimaty. Czyli o researchu w Waszej historii. Liczne porady na temat opisów (wszelakich, które uwielbiam pisać), jak również nie przegalopować w ich rozbudowie.

W drugą stronę, czyli jak pisać długie opowiadania i nie wyczerpać treści.

Zasada Strzelby Czechowa, podstawa korekty, schematy tworzenia fabuły (od płatka śniegu do absolutnej improwizacji), jak łapać wenę lub zacząć swoją pisarską historię.

To i wiele innych ciekawych elementów znajdzie się w warsztatach pisarskich poprowadzonych przez Dominikę Niczypor. Nie zabraknie również luźnych anegdot i porównań do jej własnych tworów literackich lub historii wattpadowych. 

Poruszymy również tematy pisarskich forów internetowych, wyzwań, o których możecie nie wiedzieć     i innych słów od autorskiego warsztatu.

Dominika poleca wziąć ze sobą coś do pisania wraz z notatnikiem, ponieważ nie zabraknie ćwiczeń z Waszym udziałem.

Zajęcia poprowadzi Dominika Niczypor – hobbystyczna wattpadowa pisarka oraz amatorski korektor. Od 6 lat zajmuje się rozwojem swojej pasji, którą dzieli się na własnym profilu. Miłośniczka książek fantastycznych, królików i jabłecznika, który mogłaby jeść garściami.

Największa przeciwniczka pisania na papierze i rozprawek, których do dzisiaj stara się unikać jak ognia. 

Matfiz z powołania, human w duszy, czyli absolutna feeria barw w jednej osobie.

Prowadzący: Dominika Niczypor

Zapraszamy na warsztaty szachowe, na których będzie można zbliżyć nieco tajniki królewskiej gry.

W planie: pokaz gry na ślepo (bez patrzenia na szachownice przez grających), pokaz gier bulletów (tryb gry, w której zawodnik posiada jedynie minutę na zegarze), pokaz różnych odmian szachów np.: szachy szwedzkie, szachy ukraińskie, szachy łaciate, rozegrana zostanie tzw. symultana (jeden zawodnik gra z kilkoma osobami na kilku szachownicach jednocześnie) oraz mini-turniej rozegrany między chętnymi do gry.

Prowadzący: Maksymilian Majdański, Kamil Dzida, Michał Koziorowicz

Pewnie jesteś tak zaBIEGana, że nie masz nawet czasu, aby zjeść. Ty ziomuś też pewnie pędzisz BIEGiem do szkoły, a potem dodatkowe zajęcia i znowu BIEGiem do domu.

Tak więc, po co i na co to komu jeszcze to BIEGANIE potrzebne?!  

Tu dowiesz się, jak BIEGAĆ. aby nie BIEGAĆ bez sensu. Powiem Wam, jak zacząć albo jak to robić 

z głową. To dla początkujących. 

ZaBIEGam także o  prawdziwych hardocorowców. Będzie o BiegAniu  sportowym, o kulisach treningu długodystansowego, no i MARATONie. Podobno, prawdziwe życie zaczyna się po 20., a  MARATON zaczyna się naprawdę po 30., a o tym wszystkim powie Wam facet po 50. 

Ponadto, co zjeść i kiedy jeść przed treningiem. No i wszystko, co się z tym wiąże. To tak poBIEŻNIE, o co tu BIEGAĆ będzie.

To do zobaczenia.

Z BIEGIEM!

Prowadzący: Dariusz Gerek

Kto z was nie zna uczucia, gdy jego wewnętrzne bateryjki są rozładowane i nie wiemy jak je ponownie naładować. Podczas warsztatów będziecie mieli okazję poznać bogactwo metod, technik, zadań                    i ćwiczeń, dzięki którym łatwiej i szybciej będzie można naładować własne wewnętrzne bateryjki, aby mieć siłę i energię by podążać do przodu. Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo                                w samochodzie. Co zrobić, aby zawsze mieć pełen bak?

Zagadnienia:

1. Ja i moje dzisiejsze samopoczucie.

2. Uwierz w siebie na dzień dobry.

3. Poznajemy swoje mocne strony.

4. Ładowanie swojej wewnętrznej bateryjki.

5. Zarządzanie sobą w czasie.

6. Zdrowe sposoby walki ze stresem.

Osoby chętne do udziału w warsztacie są proszone o przyniesienie słoika (pojemność około 400-500ml), mazaków i nożyczek.

Prowadzący: Agnieszka Mioduszewska

Znacie piosenkę Grzgorza Turnala „Raz i dwa”?

Zarówno odpowiedzi Tak jak i Nie na naszych warsztatach nie będą miały zastosowania.

Wykonamy ją w języku migowym, spędzając czas bawiąc się mową ciała i konwersacją niewerbalną.

Będziecie dumni z opanowanej umiejętności i zabłyśnięcie niekonwencjonalnym wykonaniem tej fajnej piosenki.

Poznacie ciekawostki związane z językiem migowym i nie tylko.

Warsztaty poprowadzi mgr Kazimiera Wołowska – surdopedagog, wykładowca języka migowego, ciekawa świata podróżniczka poznająca różne kultury, z zamiłowania ogrodniczka.

Cześć, mam na imię Żaneta i jestem ,,kłujką”, ,,pijawką”, ,,wampirzycą” kto jak woli 😉

Zapraszam serdecznie na spotkanie, na którym przybliżę Wam ideę honorowego krwiodawstwa. Powiem, jak bezpiecznie zostać dawcą krwi. Opowiem (to jest ciekawe :-)), co dzieje się z krwią od momentu pobrania od dawcy do podania jej choremu człowiekowi, o grupach krwi, o preparatyce, o serologii, o armii ludzi, dzięki którym krew jest bezpieczna i wartościowa. Przekażę trochę anegdot, zabawnych sytuacji ,,z życia wziętych”.

Przywiozę również bardzo praktyczny gadżet dla każdego uczestnika : )

Przyjdź, posłuchaj i zdecyduj. Nieeee, po prostu powiedz: ,,Tak! Zostanę Krwiodawcą. Tak! Pomogę, bo mogę”.

Decoupage to metoda zdobnicza polegająca na przyklejaniu specjalnie do tego przeznaczonych papierów lub serwetek (tak – takich samych, jak te, które wykorzystujesz przy stole) na odpowiednio przygotowane powierzchnie. Efekt, jaki daje ta technika, ma przypominać wzory malowane pędzlem. Decoupage nazywany jest czasem również metodą serwetkową. Na jakich materiałach można wykonywać decoupage? Na drewnie, ceramice, metalu – bardzo popularny jest również decoupage na szkle.

Chciałbyś spróbować swoich sił w technice decoupage? Nic nie stoi na przeszkodzie! To hobby, którym może zająć się właściwie każdy. Metoda serwetkowa ma wiele zalet – jest prosta, nie wymaga nawet  talentu plastycznego!

Prowadzący: Anna Wiśniewska

Motocyklizm oznacza nie tylko motocyklową pasję czy styl życia. To przede wszystkim sposób widzenia świata. Indywidualny, daleki od sztampy i nudy. Taki, w którym słowo „wolność” ma nadrzędne znaczenie. To przeżywanie życia, z którego czerpie się garściami doświadczenie, radość         i szczęście. Zarówno na oświetlonej słońcem prostej, jak i na smaganym deszczem zakręcie.

Jak zacząć przygodę z motocyklem? Co daje motocyklizm? O motocyklistach, klubach motocyklowych, społeczności motocyklistów, podróżach bliskich i dalekich, o motocyklach i nie tylko…

Warsztaty poprowadzi ks. Karol Aleksandrowicz – ksiądz posługujący w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gorzowie Wielkopolskim, pracujący w I LO, motocyklista, member „GOD’S GUARDS” – kapłańskiego klubu motocyklowego zrzeszonego w MC – międzynarodowym zrzeszeniu klubów motocyklowych.

Zakupy są codziennością i jednocześnie stanowią dużą pokusę, gdy chcemy zmienić nasze nawyki

żywieniowe. Jeśli zależy Ci, aby zdrowo się odżywiać, chcesz poznać najważniejsze zasady czytania

etykiet i stać się świadomym konsumentem zapraszamy na warsztaty „CZYTAMY ETYKIETY”.

Podczas spotkania:

• dowiesz się, na co zwracać uwagę czytając etykiety

• poznasz sztuczki producentów, jakie stosują w ramach promocji swoich produktów

• zastanowimy się czy hasło „zdrowa żywność” gwarantuje wysoką jakość

• nauczysz się rozpoznawać i wybierać najlepsze produkty

• przekonasz się, czy dobre i smaczne znaczy też zdrowe

• dowiesz się jak jakość jedzenia wpływa na Twoje zdrowia

• zastanowimy się czy pochodzenie ma znaczenie, czyli produkty bio „moda czy świadomy wybór”?

Serdecznie zapraszamy każdego kto chce świadomie dokonywać wyborów żywieniowych i mieć

pewność, co wkłada do przysłowiowego koszyka, a przy tym mieć wiedzę jak producenci żywności

potrafią nas omamić hasłem “zdrowa żywność”!

Angelika Cisek Woźniak – nauczyciel akademicki na kierunku Dietetyka w Zamiejscowym Wydziale

Kultury Fizycznej w Gorzowie Wlkp. Filia AWF w Poznaniu, doktorantka na Uniwersytecie Medycznym

in. Karola Marcinkowskiego, specjalizuje się w ocenie jakości żywności i bezpieczeństwa zdrowotnego

żywności.

Stres – wróg każdego z nas, który jednych lubi dręczyć bardziej, drugich mniej. Jest szczególnie powszechny wśród uczniów, bo w końcu kto z nas nigdy nie denerwował się sprawdzianem z matematyki? 

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie sobie z nim radzić? Jakie techniki stosować, by móc błyskawicznie odnaleźć w sobie spokój ducha i odstresować się? To warsztaty dla Ciebie!

Nie musisz być szczególnie przygotowany, nic z tych rzeczy – celem warsztatów jest pozbycie się wszelkiej presji. Rozwiązania, które zostaną zaprezentowane podczas warsztatów sprawią, że stres nie będzie cię zjadał. Zapraszamy! 

Zajęcia poprowadzi Pani Agata Klisowska – coach, instruktorka salsy, kobieta z pasją, z otwartym sercem, przepełniona motywacją, pozytywną energią i życzliwością wobec ludzi.