Tutoring

Tutoring - logo

 

W roku szkolnym 2015/2016 wprowadziliśmy w naszej szkole metodę nauczania, która sprawdziła się na renomowanych uczelniach angielskich (Oxford, Cambridge), a także w szkołach stawiających na kreatywność i indywidualizację kształcenia.

Tutoring zakłada partnerskie spotkania uczeń-nauczyciel, realizowane w ramach tzw. tutoriali, podczas których nawiązuje się relacja, w której nauczyciel pełni rolę przewodnika i opiekuna, a uczeń rozpoznaje swoje talenty i je rozwija. Obie strony wspólnie wyznaczają cele oraz planują działania zmierzające do ich osiągnięcia.
Udział w tutoringu jest całkowicie dobrowolny, a warunkiem jego skuteczności jest praca w atmosferze wzajemnego zaufania, szacunku i dialogu. Obie strony ustalają zasady współpracy, zobowiązują się do regularnych spotkań i realizują uzgodnione zadania.

Tutoring może przybrać charakter naukowy (np. przygotowanie do olimpiady, praca nad projektem) lub rozwojowy (np. planowanie, zarządzanie czasem). Jeśli zainteresowany jesteś pracą nad sobą oraz własnym rozwojem pod kierunkiem tutora, gotowy jesteś poświęcić temu czas i się zaangażować, to opcja dla Ciebie.

Dzięki tutoringowi:

  • lepiej poznasz swoje uzdolnienia i predyspozycje (odkryjesz, w czym jesteś dobry i co Cię naprawdę „kręci”),
  • uwierzysz w swoje możliwości,
  • wyznaczysz cele i drogę swojego rozwoju,
  • przekujesz zainteresowania w realne umiejętności,
  • staniesz się samodzielny,
    nauczysz się odpowiedzialnie podejmować decyzje,
  • opanujesz sztukę argumentacji,
  • zaczniesz kreatywnie myśleć.

W ostatnich dwu latach całe grono pedagogiczne przeszło szkolenia z zakresu tutoringu. Niektórzy uczestniczyli również w zajęciach Szkoły Tutorów organizowanych przez Collegium Wratislaviense i uzyskali Certyfikat Tutora 1 stopnia.

Profile tutorów: